rude
16 بهمن 1401 - 12:25

افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۵۹ پروژه عمرانی در بویراحمد/ ۲۵۰ نفر در صاحب شغل شدند

فرماندار شهرستان بویراحمد از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۵۹ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی خبر داد و گفت: برای ۲۵۰ نفر شغل ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، شهرام مهدوی‌مطلق صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 159 پروژه عمرانی و طرح اقتصادی با اعتباری افزون بر 9 هزار و 299 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 250 نفر در دهه فجر امسال افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 126 مورد افتتاحی و 32 پروژه عمرانی نیز کلنگ زنی است، ادامه داد: 16 پروژه یا طرح سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی که همه افتتاحی هستند از جمله این پروژه‌ها بوده و برای250 نفر شغل پایدار در سطح شهرستان ایجاد خواهد شد. ️

نماینده عالی دولت در شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه عمده این پروژه‌ها در حوزه‌های زیرساختی است، عنوان کرد: شهرستان بویراحمد در حوزه‌های زیرساختی ریل گذاری‌های اولیه که تصمیم ها باید براساس این ریل گذاری حرکت کند، بسیار رنج می برند. ️

مهدوی مطلق ضمن تاکید بر اینکه ما تا زیرساخت‌ها را ترمیم نکنیم نمی‌توانیم کار تحولی را که عینا برای مردم قابل لمس باشد ارائه دهیم، ابراز کرد: شیوه، سیره و گفتمان این دولت کار لحظه‌ای، شعاری و پوپولیستی نیست، بلکه همه تمرکز ما براساس گفتمان دولت برای تحقق زیرساخت‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کسب و کارها بر ریل «فناوری اطلاعات، آی تی و آی سی تی» بوده و در بسیاری از جاها اینترنت نداریم یا بسیار ضعیف و با سرعت پایین است، بنابراین تلاش می‌شود که اساس ما تمرکز بر زیرساخت ها باشد.

مهدوی مطلق تصریح کرد: مهم ترین طرح‌های افتتاحی، براساس اولویت و زیرساخت مسئله آب شرب به عنوان مسئله اساسی مردم در شهر یاسوج و شهرستان بویراحمد و تصفیه خانه اضطراری شهر یاسوج که سال‌ها معطل بود، در این ایام که بالغ بر 200 لیتر بر ثانیه آب به تولید آب شهر یاسوج اضافه می شود و این ظرفیت را دارد که بخشی از سررود جنوبی را به این تصفیه خانه متصل کنیم، به بهره برداری می‌رسد.

️وی افزود: مرحله دوم اصلاح شبکه آب یاسوج را به بهره برداری خواهیم رساند و مرحله نخست آبرسانی به روستاهای محروم که به همت مجموعه سازندگی سپاه در حال انجام بوده که بخشی به بهره برداری می‌رسد و بخشی نیز عملیان آن آغاز خواهد شد.

مهدوی‌مطلق تکمیل مخزن پنج هزار مترمکعبی مادوان که از بی آبی رنج می‌برد و بخشی از مشکل در تابستان امسال حل شود را از دیگر پروژه‌ها دانست و گفت: شبکه گاز در بعضی از روستاها سپیدار، دشتروم، تنگ تامرادی و پایین تر از آن آغاز خواهد شد و بخش عمده‌ای از بخش لوداب برای نخستین بار از شبکه گاز برخوردار خواهند شد.

 وی خاطرنشان کرد: در زمینه توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات نیز کارهای بسیار خوبی بالغ بر 40 پروژه در سطح شهرستان عملیات اجرایی آنها آغاز یا به بهره برداری می رسند.

️فرماندار شهرستان بویراحمد ادامه داد: فضای آموزشی در سطح شهرستان بویراحمد یکی از اولویت‌های جدی و در دستور کار بوده و در این ایام 21 پروژه در قالب 50 کلاس درس به فضای آموزشی شهرستان اضافه خواهد شد. ️

وی اظهار کرد: در حوزه شرکت توزیع برق بخش عمده‌ای از پروژه‌ها در این زمینه توسعه و تعویض کابل شهرستان و شهر بوده که انجام خواهد شد.

مهدوی مطلق با اشاره به اینکه در روستاهای شهرستان بویراحمد نیازمند زمین ورزشی هستیم، افزود: برای جوانان در این ایام 6 ورزشگاه و چمن مصنوعی در سه بخش مرکزی، لوداب و کبگیان کلنگ زنی یا به بهره برداری خواهند رسید. ️

وی یادآور شد: پل غیرهمسطح و بزرگ تنگ سریز که یکی از نقاط حادثه خیز محور یاسوج به سمیرم بوده و عزیزان بسیاری را از دست دادیم و سال‌ها مردم منطقه نیز منتظر این پل بودند، در این ایام کار خود را آغاز می‌کند.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1019804